Väikelaen

Kui otsite endale parimat ja sobivaimat laenupakkumist, siis allpool leiate laenude võrdluse ning mõned tegurid, mida enne laenu taotlemist kaaluda.

Meie teave põhineb sõltumatul uurimisel ning see võib erineda sellest, mida näete finantsasutuse või teenusepakkuja kodulehel. Võrdluspakkumiste või teenuste võrdlemisel kinnitage asjakohane teave asutuse või teenusepakkuja veebisaidilt. Ühtegi meie veebilehe sisu ei tohiks võtta soovitusena mainitud finantstoodete kasutamiseks. Enne finantstoodete või -teenuste kasutamist konsulteerige eksperdiga.

Bondora

Intress alates 9,66%
Laenud alates 500€

Creditea

Intress alates 24%
Laenud alates 1€

Credit24

Intress alates 24%
Laenud alates 50€

Boonuslaen

Intress alates 2%
Laenud alates 100€

TFBank

Intress alates 7,9%
Laenud alates 1000€

Coop Pank

Intress alates 3,5%
Laenud alates 300€

Ferratum

Intress alates 2%
Laenud alates 100€

Laen.ee

Intress alates 1,5%
Laenud alates 200€

Raha24

Intress alates 2%
Laenud alates 100€

SMS Raha

Intress alates 2%
Laenud alates 200€

Väikelaen on mugav finantsinstrument, mis võimaldab eraisikutel saada juurdepääsu kapitalile ilma tagatise või käendajateta. Need on mõeldud, et katta erinevat laadi ootamatuid kulusid või finantseerida suuremaid oste. Eestis pakuvad väikelaene mitmed pangad ja finantseerimisasutused, kes konkureerivad laenutingimuste ja intressimäärade osas. Kuna laenupakkumised võivad oluliselt erineda, peaks laenusaaja enne laenulepingu sõlmimist hoolikalt laenutingimustega tutvuma ja võrdlema erinevate pankade pakkumisi.

Väikelaenu summad varieeruvad tavaliselt mõnest sadast eurost kuni 25 000 euroni ehk suurusjärgus, mis on piisav enamike väiksemate investeeringute jaoks, alates kodumasinate soetamisest kuni remonditööde finantseerimiseni. Laenu tagasimakse perioodid võivad ulatuda mõnest kuust kuni kümne aastani. Intressimäärad ja muud kulud, nagu lepingutasud ja krediidi kulukuse määr, on samuti olulised tegurid, mida arvestada, sest need mõjutavad laenu kogumaksumust.

Laenude taotlemise protsess on muutunud aja jooksul lihtsamaks ja kiiremaks. Paljud finantsasutused pakuvad võimalust täita laenutaotlus internetis, ning esialgse laenupakkumise võib saada juba mõnekümne minuti jooksul. Oluline on mõista, et laen on finantskohustus, mis nõuab regulaarsete tagasimaksete täitmist, mistõttu tuleks enne laenu võtmist oma rahalist olukorda põhjalikult analüüsida.

Väikelaen

Väikelaen on tagatiseta laenutoode, mis on mõeldud isikutele just väiksemate, sageli ootamatute kulutuste finantseerimiseks. Laenutaotlejatele pakutavad summad jäävad vahemikku mõnest sajast eurost kuni mõne tuhandeni. Taotlemisprotsess on üldiselt digitaalne ja kiire, mis tähendab, et klientidele võidakse laenusumma üle kanda lühikese ajavahemiku jooksul.

Intressimäär

Intressimäär on üks olulisemaid väikelaenu komponente, mis määrab laenu kogukulu. Fikseeritud intress tähendab, et laenu intressimäär jääb kogu laenuperioodi vältel muutumatuks, samas kui muutuva intressimääriga laen põhineb tavaliselt mingil referentsmääral ning võib aja jooksul tõusta või langeda.

Laenuperiood

Laenuperiood viitab ajavahemikule, mille jooksul laenu tuleb tagasi maksta. See võib varieeruda mõnest kuust kuni mitme aastani. Laenuperioodi pikkus mõjutab otseselt igakuiseid tagasimakseid – pikem periood tähendab tihtipeale väiksemaid kuumakseid, kuid suurendab ka intressikulu summaarset suurust.

Laenusumma

Laenusumma on rahasumma, mida laenuandja väljastab laenutaotlejale. Summa sõltub tavaliselt laenutaotleja sissetulekust, krediidiajaloost ja teistest finantsnäitajatest. Laenusumma peab olema piisav taotleja vajaduste katmiseks, kuid samas mõistlik, et tagada laenu tagasimaksmise võime.

Tagatis

Erinevalt hüpoteek- või autolaenust ei nõua väikelaen tavaliselt tagatist. See tähendab, et laenu saamiseks ei pea laenutaotleja esitama vara või muud finantsgarantiid. Tagatiseta laen on seega kõrgema riskiga laenuandja jaoks, mis kajastub tihtipeale ka kõrgemas intressimääras.

Laenuprotsess

Laenuprotsess hõlmab kolme peamist etappi: laenutaotluse esitamist, laenulepingu sõlmimist ja maksegraafiku paika panemist. Need etapid on olulised nii laenuandja kui ka laenusaaja jaoks, et tagada laenu võtmise protsessi selgus ja korrektsus.

Laenutaotlus

Laenuprotsess algab laenutaotluse esitamisega. Laenutaotlus on dokument, milles kliendid esitavad oma isiku- ja finantsandmed ning täpsustavad soovitud laenusummat. Laenuandjad hindavad taotlust, et määrata kindlaks laenuvõtja maksevõime ja võimalikud riskid. Laenupakkumine sõltub laenutingimustest, sealhulgas laenusumma suurusest, intressimääradest ning laenu tagasimaksmise perioodist.

Laenuleping

Pärast laenutaotluse heakskiitmist koostatakse laenuleping, mis on juriidiline dokument, milles fikseeritakse kõik laenutingimused. Laenulepingus sätestatakse muuhulgas laenusumma, intressimäär, tagasimakseperiood ja kuupäevad, samuti võimalikud tagatisnõuded. Leping peab olema selge ja mõistetav mõlemale osapoolele, olles seega aluseks kogu laenuperioodi vältel.

Maksegraafik

Maksegraafik on oluline osa laenulepingust, mis näitab täpset maksete ajakava. See sisaldab informatsiooni igakuiste maksete suuruse, maksete arvu ning laenu tagasimaksmise tähtaja kohta. See aitab laenuvõtjal jälgida oma finantskohustusi ja tagab, et laenumaksete tegemine toimub korrektselt läbi laenuvõtja pangakonto. Maksegraafik võib olla paindlik või fikseeritud, olenevalt laenulepingu tingimustest.

Mis on kiirlaenuekspert.ee?

Kiirlaenuekspert on abivahend erinevate laenude võrdlemiseks. Meie teave põhineb sõltumatul uurimisel ning see võib erineda sellest, mida näete finantsasutuse või teenusepakkuja kodulehel. Võrdluspakkumiste või teenuste võrdlemisel kinnitage asjakohane teave asutuse või teenusepakkuja veebisaidilt. Ühtegi meie veebilehe sisu ei tohiks võtta soovitusena mainitud finantstoodete kasutamiseks. Enne finantstoodete või -teenuste kasutamist konsulteerige eksperdiga.

Me võime saada tasu partner ettevõtetelt nende toodete või teenuste esiletõstmise eest. Samuti võime saada tasu kui klõpsate meie veebisaidil postitatud linkidel.