Laenud

Kui otsite endale parimat ja sobivaimat laenupakkumist, siis allpool leiate laenude võrdluse ning mõned tegurid, mida enne kiirlaenu taotlemist kaaluda. Laenud – leia parim pakkuja!

Meie teave põhineb sõltumatul uurimisel ning see võib erineda sellest, mida näete finantsasutuse või teenusepakkuja kodulehel. Võrdluspakkumiste või teenuste võrdlemisel kinnitage asjakohane teave asutuse või teenusepakkuja veebisaidilt. Ühtegi meie veebilehe sisu ei tohiks võtta soovitusena mainitud finantstoodete kasutamiseks. Enne finantstoodete või -teenuste kasutamist konsulteerige eksperdiga.

Bondora

Intress alates 9,66%
Laenud alates 500€

Creditea

Intress alates 24%
Laenud alates 1€

Credit24

Intress alates 24%
Laenud alates 50€

Boonuslaen

Intress alates 2%
Laenud alates 100€

TFBank

Intress alates 7,9%
Laenud alates 1000€

Coop Pank

Intress alates 3,5%
Laenud alates 300€

Ferratum

Intress alates 2%
Laenud alates 100€

Laen.ee

Intress alates 1,5%
Laenud alates 200€

Raha24

Intress alates 2%
Laenud alates 100€

SMS Raha

Intress alates 2%
Laenud alates 200€

Kui otsite laenu, on oluline teada, millised laenuandjad pakuvad parimaid tingimusi ja milline laenutüüp vastab teie vajadustele. 

Laenude põhitõed

Laenude põhitõdede tundmine on oluline, et teha teadlikke finantsotsuseid. Siin käsitleme erinevaid laenuliike, laenuperioodi ja tingimusi ning intressi ja krediidi kulukuse määra (KKM).

Laenu liigid

Laenud jagunevad mitmesse kategooriasse, olenevalt vajadusest ja kasutusotstarbest. Eraisiku laenud hõlmavad tarbimislaene, kodulaene ja autolaene.

Tarbimislaenud on tavaliselt tagatiseta laenud, mida saab kasutada igapäevaste kulutuste katmiseks. Kodulaenud on mõeldud kinnisvara ostmiseks ja nende puhul on tavaliselt vajalik tagatis. Autolaenud võimaldavad autot osta ja olenevalt tingimustest võib see olla tagatisega või tagatiseta laen.

Lisaks sellele on olemas ka krediidikonto, mis võimaldab korraldada finantseerimist vastavalt vajadusele, ilma et peaks iga kord uut laenulepingut sõlmima.

Laenuperiood ja tingimused

Laenuperiood varieerub sõltuvalt laenutüübist ja laenuandjast. Lühiajalised laenud ulatuvad paarist kuust kuni ühe aastani, samas kui pikaajalised laenud võivad kesta mitmeid aastaid.

Lühiajalisi laene kasutatakse sageli kiirlaenudena, samas kui pikaajalisi laene kasutatakse suuremate investeeringute, nagu kodu või auto ostmiseks. Tingimused, nagu lepingu sõlmimise tasud ja igakuised hooldustasud, võivad erineda.

Oluline on mõista, millised on laenudega kaasnevad tingimused, sest need mõjutavad laenu kogukulu ja laenu tagasimaksmise võimet.

Intress ja KKM

Intressimäär on summa, mida laenuandja küsib laenatud summa kasutamise eest. See võib olla fikseeritud või muutuva intressiga. Fikseeritud intressimäär tähendab, et intress jääb laenuperioodi jooksul samaks. Muutuva intressimäära korral võib intressimäär muutuda vastavalt turutingimustele.

Krediidi kulukuse määr (KKM) on laenu kogukulu, mis sisaldab lisaks intressimäärale ka kõik muud kulud nagu lepingutasud ja haldustasud. KKM aitab laenusaajal mõista laenu tegelikku hinda ja teha võrreldavaid otsuseid erinevate laenupakkumiste vahel.

Oluline on valida laen, mille maksimum KKM on taskukohane, sest liiga kõrge krediidi kulukuse maksimaalne määr võib muuta laenukoormuse liiga raskeks kanda. näiteks Eesti laenuturul on laene, mille krediidi kulukuse määr on vahemikus 15% kuni 25% alates 22,29%.

Erinevad laenutooted

Erinevad laenutooted pakuvad erinevaid lahendusi vastavalt meie vajadustele. Väikelaenud, tarbimislaenud, kiirlaenud, autolaenud ja kodulaenud on enim levinud laenutooted Eestis.

Väikelaenud

Väikelaenud on sobilikud neile, kes vajavad väiksemaid rahasummasid kiiresti ja ilma suurt dokumentatsiooni esitamata. Need laenud on sageli paindlikud ja ei nõua tagatist. Laenu saab kasutada erinevatel eesmärkidel, näiteks ootamatute kulude katmiseks või koduse remondi tegemiseks. Intressimäärad võivad olla kõrgemad, kuid seda kompenseerib kiire laenu saamise protsess.

Tarbimislaenud

Tarbimislaenud on mõeldud suuremate ostude tegemiseks, näiteks kodumasinate või elektroonika ostmiseks. Need laenud on tavaliselt suuremate summadega ja pikema tagasimakse perioodiga. Üldjuhul nõuavad tarbimislaenud minimaalset tagatist ning intressimäärad võivad varieeruda olenevalt laenuandjast. Sel põhjusel tasub tarbimislaenudega põhjalikult tutvuda ja erinevaid pakkumisi võrrelda, et leida parim variant.

Kiirlaenud

Kiirlaenud on tuntud oma kiire menetlusprotsessi tõttu. Need laenud on mõeldud väikeste summade laenamiseks lühikese aja jooksul. Kiirlaenud on tihti kõrge intressiga ja sobivad pigem lühiajaliste rahavajaduste katmiseks. Meie jaoks on oluline kaaluda, kas saame laenu õigeaegselt tagasi maksta, sest maksmata jätmisel võib kaasneda märkimisväärseid lisakulusid.

Autolaenud

Autolaenud on spetsiaalsed laenutooted, mis on mõeldud auto ostmiseks. Need laenud võivad olla kas tagatisega või ilma. Tagatisega autolaenude puhul on intressimäärad tavaliselt madalamad. Autolaenu tingimused varieeruvad olenevalt laenuandjast, kuid üldiselt annavad need võimaluse osta auto ilma kogu ostuhinda korraga välja maksmata. Samuti on laenu tagasimaksmine jaotatud pikema perioodi peale.

Kodulaenud

Kodulaenud on suuremad laenud, mis on mõeldud kinnisvara ostmiseks või renoveerimiseks. Need laenud nõuavad tavaliselt suuremat tagatist ja pikemaajalist tagasimakse perioodi. Kodulaenu intressimäärad on tavaliselt madalamad kui teiste laenutoodete puhul. Valides kodulaenu, peame arvestama kogu oma finantsseisundiga ja tagasimaksevõimekusega, et vältida võimalikke probleeme tulevikus.

Laenuprotsess

Laenuprotsess hõlmab tavaliselt kolme peamist etappi: laenu taotlemine internetis, laenulepingu sõlmimine ja laenu tagasimaksmine. Iga samm on oluline, et tagada laenu kiire ja sujuv haldamine.

Laenu taotlemine internetis

Laenu taotlemine internetis on lihtne ja mugav. Esiteks peame valima laenuandja. Seejärel täidame online-taotlusvormi, kuhu sisestame oma isikuandmed ja muud vajalikud dokumendid.

Oluline on võrrelda erinevaid laenupakkumisi ja nende tingimusi, nagu intressimäärad ja laenuperiood. Pärast taotluse esitamist vaatab laenuandja selle läbi ja annab teada, kas taotlus on heaks kiidetud.

Heakskiidu korral saame laenupakkumise detailid, sealhulgas laenuleping, taotlemise tasud ja halduskulud.

Laenulepingu sõlmimine

Pärast laenu heakskiitmist sõlmime laenulepingu. Laenulepingus kirjeldatakse kõik laenu tingimused, sealhulgas intressimäär, laenulepingu haldustasu ja tagasimakseperiood.

Laenu tagasimaksmine

Laenu tagasimaksmine toimub tavaliselt igakuiste maksetena vastavalt laenulepingus sätestatud graafikule. Laenumaksed sisaldavad põhiosa, intressimakseid ja võimalikke haldustasusid.

Oluline on järgida maksegraafikut ja teha makseid õigeaegselt, et vältida viivistasusid ja krediidireitingu langust. Mõned laenuandjad pakuvad võimalust laen ennetähtaegselt tagastada ilma lisakuludeta, mis võib olla kasulik, kui meie finantsseisund paraneb.

Kui tekib probleeme maksete tegemisel, on soovitatav kohe ühendust võtta laenuandjaga, et leida sobiv lahendus ja vältida makseraskusi.

Laenukulud ja lisatasud

Laenuga kaasnevad mitmesugused kulud ja lisatasud, mis võivad märkimisväärselt suurendada laenu kogukulu. Nende tasude hulka kuuluvad krediidi kulukuse määr, haldustasud, lepingutasud ja viivised.

Krediidi kulukuse määr

Krediidi kulukuse määr (KKM) on oluline näitaja, mis kajastab laenu tegelikku kogukulu aastas. See protsent hõlmab kõiki laenuga seotud kulusid, sealhulgas intressimäära, lepingutasu ja muid haldustasusid. Näiteks, kui laenu intressimäär on 7%, siis KKM võib olla kõrgem, sest see arvestab ka muid lisakulusid. KKM võimaldab meil võrrelda erinevaid laenupakkumisi, sest see annab selge ülevaate laenu kogumaksumusest.

Haldustasud ja lepingutasud

Laenulepingu sõlmimisel võidakse küsida lepingutasusid ja haldustasusid. Lepingutasu on ühekordne tasu, mis tuleb maksta laenulepingu sõlmimisel. Haldustasu on tavaliselt igakuine tasu laenu haldamise eest. Need tasud võivad kõikuda laenupakkujate vahel ja mõnikord võivad need olla peidetud kulud, mida ei pruugi kohe märgata. Näiteks võib lepingutasu olla 100 eurot ja haldustasu 5 eurot kuus, mis lisab märkimisväärset kogukulu.

Viivised ja intressimäärad

Kui laenumaksed hilinevad, võidakse nõuda viiviseid. Viivis on trahv, mis tuleb maksta iga viivitatud päeva eest. Intressimäärad võivad samuti erineda sõltuvalt laenuandjast ja laenutingimustest. Mõned laenuandjad pakuvad fikseeritud intressimäärasid, mis ei muutu kogu laenuperioodi vältel, samas kui teised pakuvad muutuvintressimäära, mis võib varieeruda turutingimustest sõltuvalt. Lisaks viivistele tuleb arvestada ka uute laenude võtmisega seotud riske, mis võivad viia võlgade kuhjumiseni.

Eriolukorrad ja laenude refinantseerimine

Eriolukorras, nagu ootamatu töötuse või meditsiiniliste kulude korral, võib laenude refinantseerimine pakkuda leevendust ja aitab vähendada igakuiseid kulusid. Allpool käsitleme maksehäireregistris laenamist ja laenude refinantseerimist ning konsolideerimist.

Maksehäireregistris laenamine

Kui oled kantud maksehäireregistrisse, võib laenu saamine olla keeruline. Maksehäire tähendab, et sinul on varasemalt olnud raskusi oma rahaliste kohustuste täitmisega. Seda peetakse riskantseks laenuandjate poolt.

Mõned pangad ja krediidiandjad võivad siiski pakkuda laene, kuid sageli kõrgema intressimääraga. Seda tehakse riski kompenseerimiseks. Laenulimiit ja maksimaalne periood võivad samuti olla piiratumad.

Laenuvõtmisel on alati tähtis olla vastutustundlik ning hinnata oma rahalist seisu realistlikult. Täpse info saamiseks informeerige end erinevate finantstoodete kohta ja konsulteerige spetsialistidega.

laenud

Mis on kiirlaenuekspert.ee?

Kiirlaenuekspert on abivahend erinevate laenude võrdlemiseks. Meie teave põhineb sõltumatul uurimisel ning see võib erineda sellest, mida näete finantsasutuse või teenusepakkuja kodulehel. Võrdluspakkumiste või teenuste võrdlemisel kinnitage asjakohane teave asutuse või teenusepakkuja veebisaidilt. Ühtegi meie veebilehe sisu ei tohiks võtta soovitusena mainitud finantstoodete kasutamiseks. Enne finantstoodete või -teenuste kasutamist konsulteerige eksperdiga.

Me võime saada tasu partner ettevõtetelt nende toodete või teenuste esiletõstmise eest. Samuti võime saada tasu kui klõpsate meie veebisaidil postitatud linkidel.