Laenud internetist

Kui otsite endale parimat ja sobivaimat laenupakkumist, siis allpool leiate kiirlaenude võrdluse ning mõned tegurid, mida enne kiirlaenu taotlemist kaaluda.

Meie teave põhineb sõltumatul uurimisel ning see võib erineda sellest, mida näete finantsasutuse või teenusepakkuja kodulehel. Võrdluspakkumiste või teenuste võrdlemisel kinnitage asjakohane teave asutuse või teenusepakkuja veebisaidilt. Ühtegi meie veebilehe sisu ei tohiks võtta soovitusena mainitud finantstoodete kasutamiseks. Enne laenud internetist kasutamist konsulteerige eksperdiga.

Bondora

Intress alates 9,66%
Laenud alates 500€

Creditea

Intress alates 24%
Laenud alates 1€

Credit24

Intress alates 24%
Laenud alates 50€

Boonuslaen

Intress alates 2%
Laenud alates 100€

TFBank

Intress alates 7,9%
Laenud alates 1000€

Coop Pank

Intress alates 3,5%
Laenud alates 300€

Ferratum

Intress alates 2%
Laenud alates 100€

Laen.ee

Intress alates 1,5%
Laenud alates 200€

Raha24

Intress alates 2%
Laenud alates 100€

SMS Raha

Intress alates 2%
Laenud alates 200€

Laenud internetist on kiiresti muutunud populaarseks lahenduseks neile, kes vajavad rahalisi vahendeid kiiresti ja mugavalt. Online laenude suur eelis on see, et taotlusprotsess toimub täielikult internetis, võimaldades raha saada kiirelt ja ilma pangakontorisse minemata. ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID abil saab laenu taotleda vaid mõne klikiga.

Eestis tegutseb üle 40 laenupakkuja, kes pakuvad erinevaid laenutooted internetist. Need laenud on mõeldud lühiajaliste või pikaajaliste rahaliste vajaduste katmiseks ning saadaval summades alates 500 eurost kuni 20 000 euroni. Intressimäärad võivad alata isegi 0%-st, mis muudab need laenud väga atraktiivseks.

Tänapäeval on võimalik taotleda laene otse kodust lahkumata ja digitaalselt allkirjastada laenuleping. See mitte ainult ei säästaa aega, vaid ka suurendab mugavust, võimaldades laenuvõtjatel keskenduda oma igapäevastele tegemistele samal ajal, kui laenutaotlus töödeldakse.

Laenude põhimõisted

Laenude maailmas on mitmeid olulisi mõisteid ja kategooriaid, mida tuleb teada enne laenutaotluse esitamist. Siit leiad olulist teavet laenutüüpide, laenusumma ja tingimuste, intressimäära ja krediidi kulukuse määra kohta.

Laenutüübid

Laenutüüpideks on kiirlaen, väikelaen, tarbimislaen, tagatiseta laen, hüpoteeklaen ja autolaen. Kiirlaen on kiireks rahavajaduseks, sageli ilma tagatiseta ja väiksema summaga. Väikelaen on pikaajalisem ja suurema summaga, kuid samuti sageli ilma tagatiseta.

Tarbimislaen on suunatud suuremate ostude finantseerimiseks, nagu kodutehnika või puhkusereisid. Hüpoteeklaen nõuab kinnisvara tagatist ja on mõeldud kinnisvara ostmiseks või renoveerimiseks. Autolaen on spetsiaalselt auto ostmiseks ning see võib olla nii tagatiseta kui ka tagatisega, kus autokasutus toimib tagatisena.

Laenusumma ja tingimused

Laenusumma sõltub laenu tüübist ja konkreetsest laenuandjast. Tingimused hõlmavad laenuperioodi, mis võib ulatuda mõnest kuust mitme aastani.

Laenuperioodi valik mõjutab igakuist maksemäära ja üldisi laenukulusid. Nõuded taotlejale võivad sisaldada vanusepiiranguid, sissetulekunõudeid ja krediidiajaloo kontrolli. Laenutaotlus täidetakse üldiselt veebis ja kinnituse saamisel kantakse raha kiirelt pangakontole.

Intressimäär ja krediidi kulukuse määr

Intressimäär on protsent, mida laenuandja võtab laenusummalt iga aasta eest. See võib olla fikseeritud või muutuv. Fikseeritud intress tagab kindla igakuise makse, samas kui muutuv intress võib varieeruda turutingimuste järgi.

Krediidi kulukuse määr (KKM) hõlmab kõiki laenuga seotud kulusid, sealhulgas intressid, lepingutasud ja muud teenustasud. KKM väljendab laenu tegelikku kogukulu ja annab selgema pildi võrreldes ainult intressimääraga. Näiteks, krediidi kulukuse määr võib varieeruda sõltuvalt laenutingimustest ja laenusummast.

KKM näitab aastast laenukulu protsendina laenusummast, aidates laenuvõtjal teha teadlikumaid otsuseid.

Laenu taotlemise protsess

Laenu taotlemise protsess internetis sisaldab mitmeid samme, alates laenutaotluse esitamisest kuni laenupakkumise ja lepingu sõlmimiseni. Protsess on mugav ja kiire, võimaldades taotleda laenu kodust lahkumata.

Laenutaotluse esitamine

Laenutaotluse esitamine on esimene samm kogu protsessis. Enamik Eesti laenupakkujaid pakuvad võimalust täita laenutaotlus nende kodulehel. Tavaliselt tuleb sisestada isikuandmed, laenusumma ja soovitud laenuperiood.

Taotlemise käigus küsitakse ka andmeid pangakonto kohta, kuhu laenuraha kanda. Mõned laenupakkujad, nagu Bondora, kasutavad automatiseeritud süsteeme, et taotlusi kiiresti üle vaadata.

Isikutuvastus

Isikutuvastus on oluline samm, et veenduda taotleja isikusamasuses. Eestis on mitmeid turvalisi isikutuvastuse meetodeid, näiteks ID-kaart, Smart-ID ja Mobiil-ID.

Mobiil-ID ja Smart-ID võimaldavad isikutuvastust mugavalt interneti teel. Kui eelistatakse ID-kaarti, on vajalik ID-kaardi lugeja ja vastav tarkvara.

Laenupakkumine ja leping

Pärast isikutuvastuse läbimist teeb laenupakkuja taotlejale laenupakkumise. Pakkumise tingimused, sh intress, laenusumma ja tagasimaksegraafik, sõltuvad taotleja finantsajaloost ja krediidivõimekusest. 

Laenutingimuste aktsepteerimisel sõlmitakse leping. Enamasti on vaja maksta lepingutasu, mis võib varieeruda sõltuvalt laenupakkujast. Sõlmitud leping saadetakse taotlejale elektrooniliselt ja raha kantakse mõne tunni jooksul pangakontole.

Laenude eripärad internetis

Internetist laenamise peamisteks eelisteks on kiirus ja kättesaadavus, samuti turvalisus ja õiguslikud nõuded, mis kaitsevad laenuvõtjaid.

Kiirus ja kättesaadavus

Internetist laenu taotlemine on kiire ja lihtne protsess. Laenutaotluse saab täita kodust lahkumata, kasutades arvutit või nutitelefoni. Enamik laenupakkujaid lubavad, et taotluse esitamise järel saab vastuse paar minuti jooksul, mis teeb laenud internetist väga mugavaks.

Kiirlaenud ja väikelaenud netis võimaldavad saada raha arvele väga lühikese aja jooksul, sageli isegi 15 minutiga. See on eriti kasulik, kui tekivad ootamatud kulud või väiksemad maksehäired, mida on vaja kiiresti lahendada. Kättesaadavus ei piirdu ainult panga lahtiolekuaegadega, mis teeb laenamise ööpäevaringselt võimalikuks.

Turvalisus ja õiguslikud nõuded

Internetist laenamisel on oluline tagada, et kogu protsess toimub ohutult ja seaduslikult. Eestis tegutsevad laenuandjad peavad järgima rangelt kehtestatud õiguslikke nõudeid, mis kaitsevad laenuvõtjaid. Nendeks nõueteks on sissetuleku kontrollimine, laenuvõime hindamine ja tagasimakseperioodi selge määratlemine.

Turvalisuse tagamiseks kasutavad veebipõhised laenuandjad krüpteeritud ühendusi ja turvalisi maksesüsteeme, mis hoiavad isiklikud ja finantsandmed kaitstud. Lisaks pakuvad mõned laenupakkujad võimalust taotleda maksepuhkust, mis aitab vältida maksehäireid. Seega, valides usaldusväärse pakkuja, võib olla kindel, et laenamine toimub ohutult ja mõistlike tingimustega.

Lisateenused ja toetused

Lisateenused ja toetused on olulised laenuvõtjatele, kes soovivad paindlikkust maksegraafikus või kaaluvad laenude refinantseerimist. Need teenused aitavad vältida maksehäireid ja tagavad, et laen on kooskõlas laenuvõtja võimalustega.

Maksepausid ja graafiku muudatused

Maksepausid ja graafiku muudatused aitavad ajutiste rahaliste raskuste korral. Maksepuhkuse taotlemine võimaldab laenuvõtjatel peatada väljamaksed teatud ajaks, näiteks töökaotuse või tervisemurede puhul. 

Maksegraafiku muudatused tähendavad maksete suuruse või sageduse muutmist. See võib aidata vähendada igakuist finantskoormust. Laenuandja võib nõuda dokumente, mis tõendavad laenuvõtja uut sissetulekut või muid rahalisi olukordi. Seda tüüpi teenus võib olla eriti kasulik eesti kodanikele, kes soovivad säilitada positiivse makseajaloo.

Refinantseerimine ja laenu üleviimine

Refinantseerimine tähendab olemasolevate laenude asendamist uue laenuga, millel on paremad tingimused. See võib hõlmata madalama intressimääraga laenu võtmist või laenuperioodi pikendamist, et vähendada igakuiseid väljamakseid. Paljud laenuandjad pakuvad spetsiaalseid refinantseerimisteenuseid.

Laenu üleviimine tähendab laenu ülekandmist ühelt laenuandjalt teisele, et saada soodsamaid tingimusi. Laenu üleviimise puhul tuleb tähelepanu pöörata võimalikele väljamaksetasudele ja lepingu tingimustele.

Mis on kiirlaenuekspert.ee?

Kiirlaenuekspert on abivahend erinevate laenude võrdlemiseks. Meie teave põhineb sõltumatul uurimisel ning see võib erineda sellest, mida näete finantsasutuse või teenusepakkuja kodulehel. Võrdluspakkumiste või teenuste võrdlemisel kinnitage asjakohane teave asutuse või teenusepakkuja veebisaidilt. Ühtegi meie veebilehe sisu ei tohiks võtta soovitusena mainitud finantstoodete kasutamiseks. Enne finantstoodete või -teenuste kasutamist konsulteerige eksperdiga.

Me võime saada tasu partner ettevõtetelt nende toodete või teenuste esiletõstmise eest. Samuti võime saada tasu kui klõpsate meie veebisaidil postitatud linkidel.

laenud internetist