Kust saab kergelt laenu

Kui otsite endale parimat ja sobivaimat laenupakkumist, siis allpool leiate kiirlaenude võrdluse ning mõned tegurid, mida enne kiirlaenu taotlemist kaaluda. Kust saab kergelt laenu?

Meie teave põhineb sõltumatul uurimisel ning see võib erineda sellest, mida näete finantsasutuse või teenusepakkuja kodulehel. Võrdluspakkumiste või teenuste võrdlemisel kinnitage asjakohane teave asutuse või teenusepakkuja veebisaidilt. Ühtegi meie veebilehe sisu ei tohiks võtta soovitusena mainitud finantstoodete kasutamiseks. Enne finantstoodete või -teenuste kasutamist konsulteerige eksperdiga.

Bondora

Intress alates 9,66%
Laenud alates 500€

Creditea

Intress alates 24%
Laenud alates 1€

Credit24

Intress alates 24%
Laenud alates 50€

Boonuslaen

Intress alates 2%
Laenud alates 100€

TFBank

Intress alates 7,9%
Laenud alates 1000€

Coop Pank

Intress alates 3,5%
Laenud alates 300€

Ferratum

Intress alates 2%
Laenud alates 100€

Laen.ee

Intress alates 1,5%
Laenud alates 200€

Raha24

Intress alates 2%
Laenud alates 100€

SMS Raha

Intress alates 2%
Laenud alates 200€

Paljud inimesed, kes otsivad kiiresti raha, küsivad sageli, kust saab kergelt laenu. Üheks peamiseks allikaks on kiirlaenupakkujad, kes on tuntud oma paindlike ja kiirete laenuprotsesside poolest. Kiirlaenupakkujate juures saab sageli laenu isegi siis, kui on varasemaid maksehäireid.

Alternatiiviks on tagatispõhised laenud, kus laenu tagatiseks võivad olla kinnisvara või autod. See nõuab aga täiendavat dokumentatsiooni ja võib olla aeganõudvam protsess. Traditsioonilised pangad annavad samuti erinevaid laenutooteid, kuid kipuvad olema rangemad oma kriteeriumide ja protsesside osas.

Laenuvõimalused Eestis

Eestis on mitmeid võimalusi laenu saamiseks, sealhulgas pangad ja erinevad krediidiandjad. Järgnevalt käsitleme erinevaid laenutüüpe, peamisi laenupakkujaid ning erinevaid laenude kategooriaid.

Erinevad laenutüübid

Eestis on saadaval erinevad laenutüübid. Tarbimislaenud on populaarsed, kuna neid saab kasutada mitmesugusteks isiklike vajaduste rahuldamiseks. Hüpoteeklaenud on mõeldud kinnisvara ostmiseks või renoveerimiseks ja nõuavad tagatiseks kinnisvara.

Autolaenud on spetsiaalselt mõeldud sõiduki ostmiseks. Kiirlaenud ja väikelaenud pakuvad väiksemaid laenusummasid kiireloomulisemateks kulutusteks. Virtuaalne krediitkaart ja krediidikonto on samuti valikud, mis pakuvad paindlikke tagasimaksevõimalusi.

Laenupakkujate ülevaade

Eestis on mitmeid tuntud laenupakkujaid. Pangad, nagu Swedbank ja SEB, pakuvad erinevaid laenutooteid. Pangal on tihti soodsad intressimäärad ja paindlikud tingimused.

Bondora ja Credit24 on kiirlaenude ja väikelaenude pakkujad, kes lubavad kiiret laenuotsust ja raha väljamakset. Mogo on tuntud autolaenude pakkumise poolest. Virtuaalne krediitkaart ja krediidikonto on pakutavad mitmete krediidiandjate poolt, pakkudes paindlikumaid maksevõimalusi.

Laenude kategoriseerimine

Laenud saab Eestis jagada mitmesse kategooriasse. Esiteks, tagatiseta laenud, mis ei nõua tagatiseks vara, kuid võivad tulla kõrgema intressiga. Nt. kiirlaen ja väikelaen.

Teiseks, tagatislaenud, mis nõuavad kinnisvara või muu väärtusliku vara tagatiseks, näiteks hüpoteeklaen ja autolaen. Kolmandaks, virtuaalne krediitkaart ja krediidikonto, mis pakuvad igapäevaste kulude katmiseks paindlikku krediiti ja võimaldavad järk-järgulist tagasimakset.

Laenu taotlemine

Laenu taotlemine võib tunduda keeruline, kuid järgides mõnda lihtsat sammu ja täites vajalikud tingimused, on see üsna sirgjooneline. Allpool on toodud juhised laenutaotluse esitamiseks ja vajalikud tingimused, mida tuleb täita.

Laenutaotluse protsess

Laenutaotluse protsess algab taotluse täitmisega. Taotluses tuleb esitada isikuandmed, sissetuleku info ja laenusumma, mida soovitakse laenata. Enamik laenufirmasid Eestis pakub mugavat ja kiiret protsessi, näiteks Credit24 ja Bigbank, kus laenutaotluse vastus on kohene.

Pärast taotluse esitamist toimub isikutuvastus ja krediidikontroll. Kui taotlejal on maksehäired või võlgnevus, võib laenu saamine olla keerulisem. Sel juhul saab kaaluda laen maksehäirega spetsiaalsete laenuandjate kaudu.

Vajalikud tingimused

Laenu taotlemiseks peab taotlejal olema regulaarne sissetulek ja puhas krediidiajalugu. Krediidikontrollis kontrollitakse, kas taotlejal on varasemad maksehäired või võlad. Puhta krediidiajaloo olemasolu suurendab laenu saamise tõenäosust.

Mõned laenuandjad nõuavad täiendava turvalisuse tagamiseks käendajat. Kui taotlejal on hea finantsseis või usaldusväärne käendaja, suurendab see laenu saamise võimalusi.

Dokumentatsioon

Dokumentatsioon on oluline osa laenutaotlusest. Taotlejad peavad esitama isikut tõendava dokumendi, näiteks ID-kaardi või passi. Lisaks tuleb esitada pangakonto väljavõte, mis tõendab regulaarset sissetulekut.

Mõned laenuandjad võivad nõuda täiendavaid dokumente, nagu tööleping või kinnituskiri tööandjalt. Nõutavad dokumendid võivad erineda sõltuvalt laenuandjast ja laenutüübist. Näiteks Bondora nõuab kõiki vajalikke dokumente elektrooniliselt, mis kiirendab protsessi.

Rahaline olukord ja laenutingimused

Enne laenu võtmist on oluline hinnata oma rahalist olukorda ning laenutingimusi. See aitab vältida tarbetuid võlgnevusi ja intressikulusid.

Sissetulekute hindamine

Esimene samm rahalise olukorra hindamisel on sissetulekute analüüs. Sissetulekud peavad olema piisavad laenu tagasimaksmiseks. Laenuandjad jälgivad hoolikalt laenutaotleja sissetulekuid, et kinnitada nende maksevõimet.

Oluline on arvestada kõigi regulaarsete sissetulekutega, sealhulgas palga, üüritulu või muu stabiilse tuluallikaga.

Sissetulekud võivad mõjutada:

 • Laenusumma suurust
 • Intressimäära
 • Tagasimakseperioodi pikkust

Kui sissetulekud ei kata laenu kulusid, võib laenu saamine olla keeruline või tingimused võivad olla ebasoodsad.

Krediidiajaloo tähtsus

Krediidiajalugu mängib suurt rolli laenu saamisel. Krediidiajalugu näitab laenuandjale, kui usaldusväärne on laenutaotleja varasemate laenude tagasimaksmisel. Halb krediidiajalugu võib vähendada laenu saamise võimalusi või suurendada intressimäära.

Krediidiajalugu hindab:

 • Varasemate laenude tagasimaksete ajastust
 • Võlgnevusi ja maksehäireid
 • Laenutaotleja maksekäitumist

Korrektne ja positiivne krediidiajalugu suurendab usaldust laenuandja silmis ning võib tuua paremaid tingimusi ja madalamaid intressimäärasid.

Laenuintress ja kulud

Laenuintress ja kulud on määravad tegurid laenu tegeliku maksumuse arvutamisel. Intressimäär võib olla fikseeritud või muutuv, sõltuvalt laenulepingust.

Olulised mõisted:

 • Intressimäär: Protsent, mida laenuvõtja peab maksma laenusummalt.
 • Fikseeritud intressimäär: Püsib muutumatuna kogu laenuperioodi vältel.
 • Krediidi kulukuse määr: Koondnäitaja, mis kajastab kõiki laenu kulusid, sealhulgas intressi ja muid tasusid.

Tagatis ja tagatiseta laenud

Tagatisega laenud

Tagatisega laenud nõuavad laenu saamiseks tagatise, näiteks kinnisvara, auto või muu vara esitamist. Tagatisena kasutatav vara tagab, et laenuandja saab oma raha tagasi, isegi kui laenusaaja ei suuda laenu tagasi maksta.

Näiteks, kui inimene võtab laenu kinnisvara tagatisel, saab ta suurema laenusumma ja madalama intressimääraga laenu. See on kasulik neile, kellel on suurte rahasummade vajadus, nagu kodu remont või äri alustamine. Tagatis aitab laenuandjail riske maandada, mis tähendab soodsamaid tingimusi laenuvõtjale.

Tagatisega laenu taotlemisel tuleb esitada dokumendid tagatise kohta ja läbida hindamisprotsess. Tavaliselt on tagatisega laenude intressid madalamad kui tagatiseta laenudel.

Tagatiseta krediidi valikud

Tagatiseta laenud on laenud, mis ei nõua laenu saamiseks tagatise esitamist. Neid saab taotleda veebis ja protsess on kiirem kui tagatisega laenudel. Tagatiseta laenud on kasulikud kiire rahavajaduse korral ja väiksemate summade puhul.

Näiteks, Raha24 pakub tagatiseta laene summas 100-10,000 €, mis on kiiresti kättesaadavad ja ei nõua pikaajalisi protsesse. Taoliste laenude intressid on küll kõrgemad, kuna laenuandjal on suurem risk. Oluline on märkida, et taotlejalt oodatakse eeskujulikku finantskäitumist ja püsivat sissetulekut.

Tagatiseta laenud sobivad hästi ootamatute kulutuste katmiseks ja kiireks rahasüstiks. Laenu saab tavaliselt kätte minutitega, mis teeb sellest mugava lahenduse kiireteks vajadusteks.

Laenuandjad ja krediidiasutused

Pankade roll laenuturul

Pangad, nagu SEB ja Swedbank, on Eestis peamised laenuandjad. Nad pakuvad laias valikus laene, sealhulgas kodulaene, autolaene ja tarbimislaene. Pankade laenud on tavaliselt madalama intressimääraga kui mitte-pankade finantsasutuste omad. Pangad nõuavad sageli põhjalikumat krediidikontrolli ja tagatist.

Lisaks pankadele nagu SEB ja Swedbank, on Eestis ka Bigbank ja TF Bank tuntud tarbimislaenude pakkujad. Kuigi nende intressimäärad võivad olla kõrgemad, on laenutingimused sageli paindlikumad ja laenusaamise protsess kiirem.

Pangad kasutavad tavaliselt Creditinfo Eesti AS andmeid laenutaotluste hindamiseks. See aitab neil otsustada, kas laenusaajal on sobivad krediidiajalugu ja maksevõime.

Mittepankade finantsasutused

Mittepankade finantsasutused, nagu Bondora ja Omaraha, pakuvad laene paindlikumate tingimustega. Neid iseloomustab kiirem laenuprotsess ja vähem rangemad laenusaamise tingimused. Osad neist pakuvad ka laene ilma tagatiseta, mis teeb nende teenused atraktiivseks neile, kes ei saa või ei soovi tagatist pakkuda.

Credit24 on teine populaarne mittepank, mis pakub väiksemaid tarbimislaene. Nad on tuntud kiirete ja lihtsate laenude pakkumise poolest. Krediidiasutus Krediidium lubab samuti laene kiiresti ja mugavalt mobiiliga kust saamine ja tagasi maksmine käib sujuvalt.

Mittepanga laenude intressimäärad võivad olla kõrgemad kui pankades, kuid nende paindlikud tingimused ja kiirus võivad olla suur eelis. Neid kasutavad paljud inimesed, kes vajavad raha kiiremas korras või kelle krediidiajalugu ei ole ideaalne.

Makseprobleemide mõistmine

Makseprobleemide lahendamisel on oluline mõista, kuidas need mõjutavad laenuvõimalusi ja milliseid samme saab võlgade korral laenu saamiseks teha.

Maksehäirete ja taustakontrolli tähtsus

Maksehäire on situatsioon, kus isikul on tasumata võlg. Sellised rikkumised kajastuvad maksehäireregistris, mida laenuandjad hoolsalt kontrollivad. Maksehäirete olemasolu võib oluliselt vähendada võimalusi laenu saamisel, kuna see näitab kliendi usaldusväärsuse puudumist.

Laenuasutused teostavad põhjaliku taustakontrolli, et hinnata laenutaotleja maksevõimet ja krediidivõimekust. Taustakontroll hõlmab tavaliselt panga väljavõtteid, krediidiskoori ja muid finantsdokumente. Isegi kui maksehäire on tasutud, võib see jääda registrisse veel mitmeks aastaks, mõjutades laenuvõimalusi.

Taustakontrolli põhipunktid:

 • Panga väljavõtted
 • Krediidiskoor
 • Varasemad maksehäired

Laen maksehäiretega

Laenu saamine maksehäiretega on keeruline, kuid mitte võimatu. On teatud juhtumeid, kus laen väljastatakse ka maksehäiretega isikutele. Näiteks, kui laenutaotlejal on piisavalt suured tagatised, nagu kinnisvara. Mõnel juhul võib kaaslaenaja olemasolu tõsta usaldusväärsust ja parandada laenu saamise võimalusi.

Kiirlaen maksehäirega on üks võimalus, kuid selle intressimäärad võivad olla kõrgemad, kuna laenuandjad võtavad suurema riski. Väikelaen maksehäirega on samuti võimalik, kuid tingimused kehtiva maksehäirega laenamiseks võivad olla piiravad.

Kaalutlused laenu võtmiseks maksehäirega:

 • Tagatised: Kinnisvara või muu väärtuslik omand
 • Kaaslaenaja: Usaldusväärsem taust
 • Kõrgemad intressid: Suurem risk laenuandjale

Laenu taotlemine internetis

E-laenutaotluste eelised

Internetis laenu taotlemine muudab kogu protsessi kiiremaks ja lihtsamaks. Eelkõige saad teha taotluse igal ajal, sõltumata pangakontorite lahtiolekuaegadest.

Tegemist on tihti ka paberivaba protsessiga, mis säästab aega ning vähendab bürokraatiat.

Lisaks on konkurents suur, mis tähendab, et on võimalik leida soodsaid intressimäärasid ja erinevaid laenutingimusi. Võrreldes traditsiooniliste pangalaenudega on internetilaenude saamise kiirus tihti palju suurem.

Isikutuvastus võrgus

Isikutuvastus on üks oluline osa laenu taotlemisel. Seda saab mugavalt teha võrgus, kasutades erinevaid tuvastusmeetodeid.

Mobil-ID on populaarne viis isikutuvastamiseks, mis võimaldab kiiret ja turvalist ligipääsu erinevatele finantsteenustele. Smart-ID on veel üks viise, mida kasutatakse laialdaselt.

Lisaks on võimalik kasutada virtuaalset krediitkaarti, mille saab samuti taotleda interneti teel. Virtuaalne krediitkaart on turvaline ja mugav viis, mis vähendab võimalikke pettuse riske.

Virtuaalsed laenuvõimalused

Virtuaalsed laenuvõimalused hõlmavad erinevaid laenutooteid, mida saab taotleda internetis. Nende hulka kuuluvad näiteks tarbimislaenud, väikelaenud ja kiirlaenud.

Paljude platvormide puhul kantakse raha otse taotleja pangakontole, mis tähendab, et saad vajalikud vahendid kiiresti kätte. Online laenuturg on lai ja hõlmab erinevaid võimalusi, mis sobivad erinevatele vajadustele.

Laenu lepingu detailid

Selles jaotises käsitletakse laenulepinguga seotud olulisi tingimusi ja tagasimaksetega seotud aspekte. On tähtis mõista, milliseid kohustusi laenuleping endaga kaasa toob ning kuidas toimub laenu tagasimaksmine.

Laenulepingu põhitingimused

Laenuleping sisaldab mitmeid olulisi tingimusi, millele tuleks tähelepanu pöörata. Esmalt tuleb mainida lepingutasu, mis võib sõltuda laenuandjast ja laenusummast. 

Teiseks on oluline tagasimakseperiood, mis võib ulatuda mitmest kuust kuni mitme aastani. 

Laenulepingus määratakse ka laenuotsus, mis tehakse tavaliselt ühe päeva jooksul pärast taotluse esitamist. Kui otsus on positiivne, kantakse laen laenuvõtja kontole järgmisel päeval.

Tagasimaksetega seonduv

Tagasimaksete korraldamisel on tähtis teada, millised on täpsed tingimused. Mõned laenuandjad pakuvad võimalust võtta maksepuhkust kuni 6 kuud.

Iga tagasimakse kuupäev ja summa peavad olema selgelt määratletud. Laenuvõtja peab olema teadlik oma rahalistest kohustustest. Laenu tagasimaksete tegemine peaks olema plaanipärane ja vastutustundlik tegevus, et vältida maksehäireid ja lisatasusid.

Mis on kiirlaenuekspert.ee?

Kiirlaenuekspert on abivahend erinevate laenude võrdlemiseks. Meie teave põhineb sõltumatul uurimisel ning see võib erineda sellest, mida näete finantsasutuse või teenusepakkuja kodulehel. Võrdluspakkumiste või teenuste võrdlemisel kinnitage asjakohane teave asutuse või teenusepakkuja veebisaidilt. Ühtegi meie veebilehe sisu ei tohiks võtta soovitusena mainitud finantstoodete kasutamiseks. Enne finantstoodete või -teenuste kasutamist konsulteerige eksperdiga.

Me võime saada tasu partner ettevõtetelt nende toodete või teenuste esiletõstmise eest. Samuti võime saada tasu kui klõpsate meie veebisaidil postitatud linkidel.

Kust saab kergelt laenu